Centrale telefonicze, telefony i telefaksy

O firmie
Oferta
Urządzenia
Nowości
Używane
Kontakt
Wydarzenia
cookies

 

auto

 partenr platan

prima platan voip

Nasz sprzęt oferujemy także
w  LEASINGU

leasing optymalny

halo halo logo
Telefony

Panasonic

Posiadamy telefony Panasonic w bardzo szerokim asortymencie, zarówno DECT jak i stacjonarne.
panasonic - więcej informacji

Telefaksy

W naszej ofercie znajdują się zarówno telefaksy jak i akcesoria do telefaksów.
telefaksy - więcej informacji

Centrale

telefoniczne
Oferujemy centrale firm Panasonic oraz Platan.
centrale - więcej informacji


KX-HTS32 - Kompaktowa Hybrydowa centrala IP z transmisją głosu i obrazu, przystosowana do komunikacji głosowej, wideo i zdalnej, z możliwością realizacji systemów monitoringu i ochrony.


Serwery NCP Slican  tworzą systemy zunifikowanej komunikacji, które realizują połączenia w szerokim zakresie intensywności ruchu zarówno IP jak i łączności tradycyjnej TDM, w strukturze rozproszonej.


IPS-08
dostępna jest w 4 wykonaniach  W tak małej centrali można wykorzystywać wewnętrzną bramkę GSM,  obsługiwać aparaty systemowe SLICAN IP, korzystać z VoIP, nagrywania i wszystkich innych funkcji dużych systemów.


KX-NS500 / 700 / 1000  -
 Platforma Komunikacji sieciowej IP Panasonic - efektywne rozwiązanie dla małych, średnich i wielkich przedsiębiorstw.


IP PBX serwer  IPU-14 to idealne rozwiązanie, z 4 slotami rozbudowy, dedykowany użytkownikom wymagającym pełnej funkcjonalności - dostępne wersje  IPU-14.


PROXIMA  - nowe wdrożenie PLATANA 2013 lokujące tę centralę pomiędzy najmniejszą PRIMĄ i największą wielomodułową LIBRĄ.


Nowe wdrożenia  - Serwery IPM-032 i IPL-256 zastępują dotyczczasowe modele CXS-0424 i CCT 1668 L/EU.


Nowe aparaty systemowe CTS-330 CL/ CTS-330 IP zostały skonstruowane specjalnie do współpracy z nowymi serwerami IPM / IPL SLICAN.


SLICAN  VPS-802 / 804P  SIP 

Telefon IP Slican VPS-802 to ekonomiczna, uniwersalna oferta zarówno dla użytkowników biznesowych i indywidualnych.


DX800A Gigaset  - Bezprzewodowa minicentralka DECT, 1 do 6 linii wewnętrznych, dla małych biur i firm domowch.

a
cloud PBX w chmurze obliczeniowej (Cloud computing), razem ze swoją rozbudowaną funkcjonalnością: CRM, IVR, eFAX, Telemeeting, Call Center, na platformie Focus Telecom, wykorzystują najnowsze technologie IP.

Prima PLATAN - centrala modułowa z VoIP z możliwością obsługi linii ISDN BRI.

Wersja MINI centrali Prima to konstrukcja opata na tej samej technologii, bez funkcjonalności VoIP.

Monitoring IP
Obecne technologie IP umożliwiają bezpośrednie łączenie kamer IP za pomocą skrętki komputerowej do sieci LAN / WAN.

Wykonujemy gwarancyjne i pogwarancyjne naprawy sprzętu telekomunikacyjnego Panasonic, Slican, Platan.

Sieci komputerowe

 

REALIZACJA OKABLOWANIA STRUKTURALNEGO
i POMIARY PARAMETRÓW SIECI
 
 

Definicja okablowania strukturalnego:

Okablowanie strukturalne oznacza system okablowania teleinformatycznego umożliwiający realizację określonej konfiguracji połączeń na miarę aktualnych potrzeb, z możliwością jego przyszłej rozbudowy i rekonfiguracji.
Standard okablowania strukturalnego definiują międzynarodowe normy.
System składa się z kabli, przyłączy komunikacyjnych, gniazd, wtyków, adapterów, krosownic i komponentów elektronicznych.
W sieci możliwe jest przesyłanie danych, głosu, wideo oraz innej informacji. Wynikające z norm standardy definiują odległości, parametry, topologie i cechy fizyczne oraz uwzględniają możliwość rozbudowy w przyszłości.
Możliwe jest, więc okablowanie budynku bez wcześniejszej znajomości urządzeń, które będą korzystać z okablowania. Instalacja kablowa jest łatwa w zarządzaniu, łatwo jest również lokalizować i eliminować ewentualne usterki.
 

      Główną zaletą strukturalnego systemu teleinformatycznego typu LAN jest możliwość sieciowego dostępu wielu użytkowników do wspólnego oprogramowania, zbiorów danych, urządzeń peryferyjnych drukarki, modemy, faksy itp.

Za pośrednictwem sieci realizowana jest także łączność telefoniczna, z możliwością pełnej integracji z informatycznymi aplikacjami CTI (Computer Telephony Integration), jak również dystrybucja wspólnego dostępu do sieci internet, dostarczana stałym szerokopasmowym łączem DSL.

Fundamentem systemu teleinformatycznego typu LAN, jest okablowanie strukturalne, wykonane na bazie kabli miedzianych typu skrętka oraz włókien światłowodowych jedno i wielodomowych.

Wykonywane przez nas instalacje oparte są na komponentach najwyższej jakości wiodących producentów; KRONE, Telegartner, GFlex.


Posiadamy status certyfikowanego instalatora okablowania strukturalnego KRONE Telegartner i FMT.

 

 

 

 

 

 

Wykonawstwo sieci obejmuje swym zakresem:

 • Realizację okablowania logicznego sieci LAN w kategorii 5 i 5e (do 125 MHz) lub 6 (do 250 MHz) na bazie atestowanego kabla typu skrętka UTP lub FTP. Okablowanie rozprowadzane jest w listwach PCV z estetycznymi panelami gniazd wyposażonymi w certyfikowane wkładki typu RJ 45 i zasilające, tworzące zestawy
  o jednolitym wystroju.
 • Montaż Rozdzielni elektrycznej z wyposażeniem w wyłącznik główny i zabezpieczenia różnicowo-nadmiarowo prądowe dla każdego obwodu zasilania.
 • Pomiary certyfikacyjne statyczne i dynamiczne parametrów sieci zgodnie z realizowaną kategorią, cyfrowym testerem FLUKE DSP4000, w zakresie częstotliwości aż do 300 MHz
 • Montaż szafy dystrybucyjnej z wyposażeniem i krosowaniem okablowania na panelach
 • Raport i dokumentacja powykonawcza


Realizacja każdego systemu i infrastruktury sieciowej, poprzedzona jest zapoznaniem ze specyfiką obiektu, w którym ma być instalowana sieć, z obecną lub planowaną infrastrukturą sprzętową klienta, oraz z potrzebami i oczekiwaniami zleceniodawcy.

Cena instalacji zależy od charakterystyki, standardu realizacji, wielkości obiektu oraz rozproszenia punktów przyłączeniowych.

Zleceniodawca może mieć pewność, że wykonany przez nas system okablowania strukturalnego będzie pracował bezawaryjne i zgodne z parametrami!

Pomiary dynamicznych parametrów sieci LAN w naszych instalacjach realizujemy najwyższej klasy testerem
FLUKE DSP- 4000
.
Tester DSP-4100 najnowocześniejszy przyrząd przeznaczony do certyfikowania i testowania okablowania strukturalnego, opartego na technologii miedzianej.
Wykonuje wszystkie pomiary wymagane do sprawdzenia zgodności danego okablowania strukturalnego z obowiązującymi normami. Tester stanowi również otwartą platformę do przyszłych opracowań standaryzacyjnych.
Przeprowadzane pomiary weryfikują spełnienie wymagań certyfikacyjnych okablowania strukturalnego sieci logicznych z uwzględnieniem istniejących norm w zakresie do 100 MHz dla cat.5 i rozszerzonej 5e, oraz nie w pełni zdefiniowanej jeszcze cat.6 (250 Hz).

DSP- 4000 przetwarza cyfrowo widmo odpowiedzi impulsowej, w testowanym odcinku sieci (miedzianym lub światłowodowym), w obu kierunkach transmisji, w paśmie aż do 350 MHz !, znacznie wykraczając poza obecnie sprecyzowane wymagania.

Kategoria 5e i 6, to standard umożliwiający wdrożenie technologii Gigabit Ethernet, wykorzystujący jednocześnie cztery pary w kablu, w obu kierunkach transmisji z sumaryczną przepływnością bitową równą 1Gb/s.
 

Przyrząd posiada rozbudowane funkcje diagnostyczne z prezentacją rodzaju uszkodzenia lub przekroczenia dopuszczalnego marginesu wartości parametru względem norm i dokładnego określenia miejsca występującego problemu, w badanym odcinku (opatentowana technika FLUKE; TDR, TDX). Może także monitorować działającą sieć typu Ethernet 10BASE-T i 100BASE-TX.

Wymienne nasadki Link Interface Adapter (LIA), kalibrowane indywidualnie do osprzętu sieciowego różnych producentów (np. LUCENT, KRONE, AMP, PANDUIT ALCATEL), pozwalają prowadzić pomiary certyfikacyjne w/g najbardziej ekstremalnych wymagań kategorii 6.

 
 
      Parametry sieci weryfikowane przez tester /m.in./
 • Tłumienność linii - ATTENUATION
 • Tłumienność przesłuchu zbliżną - NEXT, PSNEXT
 • Tłumienność przesłuchu zdalną - FEXT
 • Wyznacza stratność - ELFEXT(stosunek tłumienności strat do FEXT)
 • PSELFEXT (power sum ELFEXT)
 • Tłumienność odbicia RL (Return Loss jako stosunek sygnału nadanego i odbitego na końcu kabla)
 • Parametr ACR - jako stosunek NEXT do tłumienności linii ATTENUATION
 • TDR - reflektometr

 

Pełne charakterystyki w paśmie częstotliwości 0 - 350 MHz ! dla wszystkich kombinacji par można przedstawić na ekranie lub wydrukować.